İzleyiciler

@locosmetico

29 Aralık 2016 Perşembe

Yatsan Ürünleri

Yatsan Ürünleri
Yatsan Ürünleri

Herkese merhaba :) Bugün sizlere rahatlığınız için kaliteli ne ararsanız bulabileceğiniz Yatsan Ürünleri nden bahsetmek istiyorum. Benim minik oğlum artık büyüdü ve bir süre önce kendi odasındaki yatağa geçti. Yatağını yerleştirirken eksik bir şey farkettim ki aslında çok önemli bir şey olan "alez" almamıştık. Bebek alezi de büyüklerin alezi gibi her yerde olan bir şey değilmiş aslında bunu da sorup soruştururken anladım.

Yatsan Ürünleri
Yatsan Ürünleri

Bebek alezini bulabileceğimi düşündüğüm bir çok yere sorsam da çok enteresan olumsuz cevapla karşılaştım. Çünkü ya hiç yoktu ya da boyut olarak isteğime karşılık vermedi. Ben de internette gezinirken aklıma evlenirken mobilya ve yatak baktığımız kalitesini çok beğendiğim Yatsan ürünleri geldi. İyi ki de aklıma gelmiş. Yatsan Ürünleri arasında farklı boyutlarda bebek alezlerini görünce ben şok oldum desem yeridir. Hem de malzemesi bamboo. Bamboo ürünleri her zaman tercih ettiğim için Bamboo alez harici bamboo bebek yorganını da görünce vallahi çok sevindim.

Online alışveriş olması da extra hoşuma gitti çünkü bazen hem gidecek vaktimiz olmuyor hem de açıkcası taşımak istemiyoruz. O yüzden Yatsan'ın sitesinden burayı tıklayarak alışveriş yapabilirsiniz.

Mobilyalarını da tavsiye ederim. Son zamanlarda trend olan ve çok rastladığım Markiz modellerinde ise bildiğim kadarıyla 300 renk çeşidi mevcut ve kumaş türünü de siz belirleyebiliyorsunuz. Hem büyük marka hem de sizin ihtiyacınız ve zevkiniz doğrultusunda alternatiflerini de hazırlamış Yatsan. Markiz in markiz olduğunu ben çok sonradan öğrenmiştim isim olarak :) Merak ediyorsanız burayı tıklayarak siz de Markiz modellerine bakabilirsiniz.

Yatsan ın  en sevdiğim taraflarından biri de ürün çeşitliliğinin fazla olması. Özellikle yeni ev kurarken ihtiyacınız ne varsa hem kaliteli hem de uygun bir şekilde Yatsan da bulabilirsiniz. Yatak odası alırken en önemli şey yatağın rahatlığıdır. Çünkü çoğumuz şehir de yaşıyoruz ve çalışıyoruz. İş temposu trafik derken turşu gibi eve döndüğümüzü söylememe gerek yok sanırım. Gece yatınca da o yatağın bizi sıfırlayarak rahat bir uyku karşılığında yeni güne hazırlaması gerek. Yatsan yatakları tam da bunu yapıyor işte. O yüzden ben çok seviyorum. Yataktan sonra en önemli parça da bence yastık. Yastık çeşitleri de bir hayli fazla. İhtiyaç ve zevkinize göre ne ararsanız var.  Rahat uyku için yatak ararken baza olsun, başlık olsun ya da yatak setleri olsun aklınıza gelen her şeyi Yatsan da bulabilirsiniz. Ayrıca hani şu filmlerde olan yuvarlak yataklar var ya ona da Yatsan da denk geldim desem. :) Filmlerdeki romantikliği o yuvarlak yatakla eve taşımak lazım ama biraz da yer lazım galiba :)


27 Aralık 2016 Salı

Joker Bir Lipgloss Nyx Lip Lingerie Exotic


Nyx Lingerie Exotic
Nyx Lip Lingerie Exotic
Herkese merhaba :) Önceki postlarımdan birinde size NYX Kozmetikten yaptığım bir alışverişi paylaşmıştım. Bu yazıyı okumadıysanız önce buraya TIK TIK :) Bu alışveriş sırasında aldığım ürünlerden biri de Nyx'in Lingerie serisindeki Exotic isimli likit ruj oldu. 

Ürüne yakından bakalım :)

26 Aralık 2016 Pazartesi

Evdeki Makyaj Malzemelerimiz İle Metalik Dudaklar

Evdeki Makyaj Malzemelerimiz İle Metalik Dudaklar
Evdeki Makyaj Malzemelerimiz İle Metalik Dudaklar
Herkese merhaba :) Son zamanların yeni trendi olan metalik rujlar ve metalik dudaklar bu ara ilgi alanıma girdiğinden beri internette uygulama videolarına  daha dikkat eder oldum. Evdeki kendi kozmetik malzemelerimizle metalik dudaklara sahip olmak isterseniz yazımın devamını okuyun derim :)

23 Aralık 2016 Cuma

Nyx Alışverişim

Nyx
Nyx  Kozmetik

Herkese merhaba :) Bir kaç post önce alışveriş yazıları da yazacağımı sizlerle paylaşmıştım. Geç kalmadan hemen elimi attım yazmaya başladım. Nyx in Bağdat Caddesindeki mağazasından bir çok kez alışveriş yaptım ama ilk alışveriş yazım bu yazı olacak marka ile ilgili ;)


Zoya Pixie Dust Serisi London Oje

Zoya Pixie Dust
Zoya Pixie Dust Serisi London Oje
Herkese merhaba :)
Bugün sizlere yeni yıl yaklaşırken indirimden faydalanarak aldığım Zoya ojelerden Pixie Dust Serisi London ojeden bahsetmek istiyorum ama öncesinde nedir bu Zoya ojelerin özelliği;
Genelde ojelerin içeriğinde yer alan ve zararlı olan formaldehit, formaldehit reçinesi, DBP, toluen kamfor maddelerini içermeyen Zoya ojeler hamile ve emziren anneler tarafından da güvenle kullanılabiliyor.

22 Aralık 2016 Perşembe

Locosmetico YouTube'da


Herkese merhaba :)
Uzun zamandır video çekmek vardı. Nereden ve nasıl başlayacağımı bilemiyordum. Aklıma esti birden ani kararla bayağı önce açtığım kanalıma video çektim ve yükledim. :) İlk videom olduğu için hatalarım vardır mutlaka affınıza sığınıyorum. Bu arada Iphone ile video çekiyorum şu an ilerleyen zamanlarda bu konuda da kendimi geliştirmeye başlarım diye düşünüyorum. Herkesi kanalıma davet ediyorum. Abone olmak için hemen buraya TIK TIK :) Görüşmek üzere ;)

15 Aralık 2016 Perşembe

Flormar Future Historical Serisi 001 Marble Oje

Flormar Future Historical Serisi
Flormar Future Historical Serisi 001 Marble Oje

Herkese merhaba :)
Aslında çok oje yazısı yazmam ama çok beğendiğim için ve instagramda paylaşınca hem yorum hem de direct mesajdan çok yorum alınca yazmaya karar verdim. Bundan sonra sık sık oje yazıları gelecek inşallah :)

Flormar mağazasına aslında çok aradığım bir ojeyi almak için uğradığımda yeni koleksiyonda ne var ne yok diye bakmak istedim. O sırada Future Historical serisindeki mat ojeler dikkatimi çekti. Renklerine bakarken bu 001 Marble rengine tereddüt ettim. Daha önce pek bu renk kullanmamıştım ayrıca nasıl dururdu diye düşünürken, aman alayım ne olacak denerim bir iki sürerim olmazsa sürmem dedim :)

Bu şekilde sepetime ekledim ama meraktan da çatlıyorum acaba nasıl acaba nasıl diye :)
001 Marble Oje
Flormar Future Historical Serisi 001 Marble Oje

Gelelim izlenimlerime :) 

14 Aralık 2016 Çarşamba

Kozmetik Bloglarından Duyuru

Sevgili Başak blogunda öyle güzel yazmış ki ben de hemen paylaşmak istedim :)

Kozmetik blogu yazarları olarak bir süredir aramızda konuştuğumuz ve bizi rahatsız eden konuları sizinle de paylaşalım; bir kez daha ve umut ediyoruz ki son kez biz kimiz, ne yaparız, amacımız ne anlatalım istedik. Umuyoruz ki bu açıklama ile hem kendimizi size anlatabiliriz; hem de son zamanlarda kulağımıza gelen, son derece yanlış ve verdiğimiz emeği hiçe sayan algı operasyonlarını değersizleştirebiliriz!

Tasarım: Parti Maymunu

Biz kozmetik blogu yazıyoruz; "hobimiz" bu renkli dünya yani! Makyaj malzemelerini gördüğümüzde aşkla bakıyoruz, gözlerinden kalpler çıkan emojilere dönüyoruz. Yeni bir üründen bahsederken sesimiz yükseliyor; kalp atışlarımız hızlanıyor. Saatlerce bir rujun "rose gold" ambalajına güzelleme yapabiliyoruz; ya da bir marka tenimize uyan fondöten getirmediğinde günlerce söylenebiliyoruz. Yeni bir far paleti aldığımızda kullanmadan önce günlerce bakışıyoruz. Fırçalarımızı arada bir elimize alıp okşuyoruz; yumuşaklıklarıyla kendimizden geçiyoruz. Kozmetiği yalnızca sevmiyoruz; tutkuyla bağlıyız. Biliyoruz ki aranızda bizim gibi olanlar, bu yazıları okuduğunda "deli galiba" demeyenler de var! Ama biz kozmetik blogu yazarı olarak, bu tutkumuzu bir farklı seviyeye taşıyıp, kozmetiklerle ilgili bildiğimiz ve anladığımız ne varsa yazmayı da seviyoruz. Okuyanlara bizim gözümüzden bu güzellikleri anlatmayı, iyi-kötü ne varsa paylaşmayıyeniliklerden sizi haberdar etmeyi, gelen yorumlarla yeni bir şeyler öğrenmeyi seviyoruz. Şu an bu yazıyı okuyorsanız, biliyoruz ki siz de okumayı seviyorsunuz! 

Kozmetik bloglarımızda akışa hareket katmak için ara sıra yeni mekanlar gibi farklı konulara yer versek de, bizim uzmanlık alanımız kozmetik! Tüm dünyada "uzmanlaşmak" değerliyken, Türkiye'deki "ne iş olsa yaparım abi" kültürüne karşı gelip, moda adıyla "lifestyle blogger" olmak yerine "yalnızca kozmetik yazmaya devam etmeyi" tercih etme nedenimiz de bu: bildiğimiz işi yapıyoruz. Pek çoğumuz da bu işi gayet iyi yaptığı için kozmetik firmalarından işbirliği teklifleri alıyor; dolayısıyla işbirliği çalışmaları da yürütüyoruz. Ama, her işbirliğine de evet demiyoruz; birlikte çalışacağımız firmaları, gideceğimiz yerleri de inceleyerek seçmeye çalışıyoruz. Çünkü biliyoruz ki her gün, günde 3-4 ayrı yere gidip aynı hafta içinde de çeşit çeşit bakım yaptırmak karşı taraftan bakınca "pek de güvenilir görünmüyor"...

Eleştirilerin bir kısmı da burada başlıyor: işbirliği çalışması yapılan ürünleri iyi yazma, kötüye kötü dememe, "her ürünü sevdiğini söyleme" gibi... Önce şu konuya açıklık getirelim: Türk yasalarına göre herhangi bir firmayı medya aracılığı ile karalamak suçtur. Bir ürünü dilinizin kemiği olduğunu unutarak kötülerseniz, firmanın sizi dava etme hakkı vardır. Ama bu her ürüne "harika" demek zorundasınız anlamına gelmez. Zaten ister makyaj ürünü renkli kozmetik, ister de cilt bakım ürünü olsun, kozmetik ürünlerinin performansı görecelidir; kişiden kişiye değişir ve birine çok iyi gelen üründen diğer bir kişi hiç sonuç alamayabilir. Bu yüzden de aklı başında bloglar bir üründen bahsederken, yaygın adıyla "PR ürünü" olsun olmasın, "olumlu ve olumsuz yönlerini" yazarlar, kendi ten renklerini ya da cilt türlerini belirterek "bende etkileri bu oldu ama farklı ten renklerinde, cilt türlerinde farklı performans gösterebilir" gibi bir cümleyle de bitirirler. Ya da o ürünü hiç yazmamayı da tercih edebilirler. Ama zaten iyi bir kozmetik blogu okuruysanız, bunu yapan ve yapmayan blogger ayrımını şimdiye kadar çoktan yapmışsınızdır ve kozmetik bloglarının "her önüne gelen ürünü övmediğini" de zaten gayet iyi biliyorsunuzdur.

Ayrıca yine iyi okurlar bilirler ki, iyi kozmetik bloggerları kendilerine gelen PR ürünlerinin kat be kat fazlasını kendileri yeni ürünleri merak ettikleri için ve kozmetikleri tutkuyla sevdikleri için "kendi ceplerinden" hiç düşünmeden; hatta göze batacak biçimde harcarlar.

Fotoğrafın kurgusundan çekimine, ışığından kompozisyonuna, yazıların planlanmasından ürünün yazılmasına kadar her ayrıntısıyla ince ince uğraşıp büyük emek verdiğimiz bloglarımızı, bizim bu hobiye bakış açımızı, ve "doğru bilinen yanlışları" size en net şekliyle anlatmaya çalıştığımız bu yazı umuyoruz ki bir milat olur ve bir daha da kendimizi kimseye anlatmak zorunda kalmayız...

Kozmetiği ve bu tutkumuzu paylaşan herkesi çok seviyor, bizleri okuduğunuz ve umuyoruz ki anladığınız için de şükran duyuyoruz! 

Kozmetik Blogu Yazarları


NOT: Eğer "bu yazı beni de anlatıyor" diyorsanız, ilk okuduğunuz blogun adını referans göstererek /etiketleyerek kendi blogunuzda ya da Instagram sayfanızda yayınlamanızın hiçbir sakıncası yoktur; hatta mutlu oluruz! Teşekkürler...

13 Aralık 2016 Salı

New Well Makeup Yoğun Kapatıcı Fondöten

Newwell Makeup Yoğun Kapatıcı Fondöten
Newwell Makeup Yoğun Kapatıcı Fondöten

Herkese merhaba :)
Bugün sizlere son zamanlarda kullandığım ve çok başarılı bulduğum bir üründen bahsetmek istiyorum. New Well Makeup markasına son zamanlarda instagramda bir kaç kere denk gelmiştim. Yoğun kapatıcı fondötenlerinin olduğunu görünce ve fondötenin kapatmadaki başarılı uygulamalarına ağzım açık bakınca çok heyecanlandım çünkü yanak bölgemde geniş gözeneklere daha da ötesi alnımın sağ yarısında ise bir sürü dikiş izine sahip biriyim. ( Evet kahküllü saçlarımın sebebi bu dikiş izlerimi kapama çabam. )

12 Aralık 2016 Pazartesi

Bioxcin Femina Şampuan

bioxcin
Bioxcin Femina Şampuan

Herkese merhaba :)
Bugün sizlere yaklaşık 2 haftadır kullandığım Bioxcin Femina şampuandan bahsetmek istiyorum.
Son zamanlarda bitkisel içerikli ürünleri kullananların sayısı hızlıca arttı. Benim de bitkisel kullandığım bazı ürünler vardı  ama ilk defa bitkisel bir şampuan kullandım.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...