İzleyiciler

@locosmetico

30 Kasım 2016 Çarşamba

Kiko Milano Kozmetik Alışverişim

Kiko Milano
Kiko Milano
Herkese merhaba :) Dikkat ettim de pek alışveriş yazısı yazmıyorum. Aslında yazmaya niyetleniyorum alırken ama sonradan bir şeyler çıkıyor ediyor yazı kalıveriyor :) Artık ara ara yazmaya çalışacağım.

Daha önce yurt dışından yaptığım kiko alışverişini burada sizinle paylaşmıştım. Okumak isterseniz buraya TIK TIK :) Kiko Milano bir süre önce İstanbul'a mağaza açıp sayısını arttırınca bana yakın sayılan Acıbadem Tepe Nautilus mağazasından bir alışverişim olmuştu ama tabi yazmadım :)

29 Kasım 2016 Salı

Philips Avent Göğüs Kalkanı

Philips Avent Göğüs Kalkanı
Philips Avent Göğüs Kalkanı

Herkese merhaba :) Bugün doğum yapacaklara ve yeni anne olacaklara çok faydalı bir üründen bahsetmek istiyorum.
Philips Avent Göğüs Kalkanı lohusaların imdadına yetişen bir ürün. Doğum yaptığınız günden sonra ilk zamanlar emzirmek zordur. Sütün gelip gelmediği belli olmaz bebek memeyi tutmayı beceremez gerçekten zor günler ilk günler. Bir de bu emme-emememe sürecinde göğüs uçları yara olunca vay halinize. Krem sürüyorsunuz ama tekrar emdiği için bir türlü iyileşemeyen göğüs uçları ile karşı karşıya kalıverirsiniz. İşte bu durumda kurtarıcı Philips Avent Göğüs Kalkanı.


Philips Avent Göğüs Kalkanı
Philips Avent Göğüs Kalkanı

Kutusundan 6 parça çıkıyor. 2 tane delikli 2 tane deliksiz 2 de tekerlek şeklinde üründen oluşuyor. Tekerlek biçimindeki parçaya delikli ya da deliksiz kapakları takarak ürünü kullanıyorsunuz. Benim tercihim delikli olan parçadan oldu.
Neden derseniz? Pomat ya da krem sürdüğünüz zaman kalkan takınca göğüs uçları kıyafetinize temas etmediği için sürdüğünüz krem hem kıyafete bulaşmıyor hem de daha fazla fayda sağlıyor. Ayrıca göğüs teması olmadığı için yine sürtünmeden dolayı canınız yanmıyor. Delikli olduğu için de hava alıyor ve daha kolay iyileşme gösteriyor. Göğüs pedi de var diyorsanız. Göğüs pedi temas sağladığı için iyileşme sürecini bence uzatıyor. Ayrıca kalkanlara fazla gelen sütü biriktirerek kullanan annelere de denk geldim ben bu şekilde kullanmadım ama kullanım alanlarında bu da mevcut.
Philips Anne ve bebeklerini düşünerek güzel ürünler tasarlamış, bakmak isterseniz buraya TIK TIK :)


28 Kasım 2016 Pazartesi

Denebunu.com u duydunuz mu?

www.denebunu.com
Denebunu.com
Herkese merhaba :)
Bugün sizleri Denebunu.com sitesi ile tanıştırmak istiyorum. Bir ay evvel internet paylaşımlarında Denebunu kutusu ile karşılaşınca merak edip önce instagram hesaplarına sonra da sitelerine girip baktım. Üye oldum ama Ekim kutusu tükenmişti diğer ayı yani Kasım kutusunu beklemeye başladım.

Üye olurken ilgi alanlarınızı göre kategorilerden seçim yapmanız isteniyor. Kişisel bilgilerinizi de girdikten sonra. Her ay kutu sipariş zamanları açıklanıyor. Siz kutuyu sipariş ettiğiniz zaman üye olurken girdiğiniz ilgi alanlarınıza göre kutunuza ücretsiz olarak bir kaç ürün eklenip, deneyip yorumlamanız için adresinize ücretsiz olarak gönderiliyor. 

Aslında ben bir sürü kategori işaretlemiştim ama temizlik ile ilgili 2 ürün kutumda yer aldı ve tarafıma ulaştı.

Instagram sayfalarında Kasım ayını duyurduklarında geç kalmadan sipariş edin ki ürünler size ulaşsın. Yoksa kutular kısa sürede tükeniyor. Benim elime kısa sürede ürünler ulaştı ama hiç ürün gelmeyen insanların da olduğunu duydum. 

Kasım kutumda Fairy Platinum Bulaşık Makinesi Kapsülü ve 1 adet Dr. Beckmann Renk Koruyucu Mendil yer alıyordu. Ürünleri deneyip www.denebunu.com a kullanıcı girişi yaptıktan sonra bekleyen ürün yorumlarıma girip kısa sorulu anketlerini doldurdum ve en sonuna da görüşlerimi yazdım.İşte hepsi bu kadar :) Üye oluyorsunuz aylık kutuları takip edip ürünler size ücretsiz ulaşınca da deneyip yorumlarınızı tekrardan siteye ekliyorsunuz. Mantık olarak sevdim çünkü merak ettiğimiz ürünlere denk gelebildiğimiz gibi yeni ürünlerle de tanışmış olmak bence güzel. Hem objektif olarak bir sürü kişi tarafından ürünler incelenmiş oluyor. Yani normalde satın almayı düşünmediğiniz bir şey kutudan çıkarsa bence insan merak edip deneyebilir ve belki de satın alma fikrinizin oluşmasını sağlar.


24 Kasım 2016 Perşembe

Yeni Anne Olacak Annelerin İlk 24 Saati İçin Öneriler

Yeni Anne Olacak Annelerin İlk 24 Saati İçin Öneriler
Yeni Anne Olacak Annelerin İlk 24 Saati İçin Öneriler

Herkese merhaba :) Bugün yeni  anne olacaklara yönelik bir yazı ile sizlerleyim. Aslında bu yazıyı bir süre önce yazarlık yaptığım sitede paylaştım ama orayı takip etmeyenler için buradan da sizlerle paylaşmak istedim.
Zaman çabuk geçiyor. Ara sıra ya da belki çoğunlukla zorlansak da hamilelikte tek amacımız var bebeğimizi süreç sonunda sağ salim Dünya'ya getirebilmek. Bebeğimiz doğdu ama iş bitti mi tabi ki hayır; asıl iş şimdi başlıyor çünkü hormanlar yine devrede çevre faktörleri işin içinde bir de kucağımızda bize ait olan ve karşılıklı adapte olmaya çalıştığımız bir canlı mevcut. Hal böyle olunca bize yani annelere çok iş düşüyor. Çünkü bizim psikolojimiz etkilendiği süreçte bebek de etkileniyor ki bunu sanırım hiç birimiz istemeyiz. 
Bebeğinizi kucağınıza hastanede verdikleri an gerçekle yüzleşmeye başlıyorsunuz. İlk 24 saat özellikle de ilk gece çok önemli çünkü bebeğiniz anne karnından (sezaryen veya normal doğum farketmez) dış dünya adım attı. 9 ay boyunca aynı ortamda olduğunuzu düşünün bir anda kendinizi farklı bir ortamda buluyorsunuz tedirgin olmaz mısınız. Öyle ki daha önce başka bir ortamda da bulunmadığını varsayarsak tedirginlik boyutu bebek için çok fazladır. Bu durumda ne yapacaksınız tabi ki bebeğinizi ortama alıştırmaya eski ortamını aratmamaya çalışacaksınız. Bu ne kadar mümkün olursa artık çünkü koşullar değişti. 
Size tavsiyem hemşire veya doktorlar iki saatte bir deseler de ilk 24 saat her ağladığında emzirin. İlk defa anne olacaksanız istediğiniz kadar tavsiyelere uyun ya da kitaplar okuyun emzirme olayını gerçekleştirmek zor zanaat. Bebek memeyi tutmayı bilmiyor siz de emzirmeyi daha önce hiç yapmadınız yani iki acemi karşı karşıya. Bebek birinde yakalarsa birinde yakalayamayabiliyor ya da emmesini beceremiyor. O yüzden emdiğinden emin olmak gerek. Hemşire size anlatacaktır o an anlamış gibi gelse de beceremeyebilirsiniz. Bir kaç sefer emzirme sırasında hemşireyi mutlaka çağırın ve yanınızda durup bebeğin emdiğini onaylamasını sağlayın. 3-4 kere geldi diyelim ama yine siz emin değilsiniz tekrar çağırın hatta tekrar sorun bir daha göstersin. Valla o ortamda bebeğin aç kalmaması en önemlisi onlarda aynı fikirde olacakları için ayıp mı olur benim için ne düşünür demenin bir gereği yok. O bebek emmesini biz de emzirmesini öğrenmek zorundayız. Odadaki herkes emzirme için fikrini sunabilir ama siz bence en güzeli hemşireden destek alın. 
Emzirme işinden sonra en önemlisi odanın sıcaklığı. Eğer kucağınıza aldınız sustu emzirdiniz sustu altı temiz eğer yerine koyunca yine ağlıyorsa üşüyor olabilir. Bebekler anne karnındaki sıcaklığı arar her zaman. Yine iletişime geçip hastanedeki odanın sıcaklığını mutlaka kontrol ettirin. Bize iyi gelse bile bebeklere soğuk gelebilir.
Bir diğer önemli nokta ise; emzirme dışında ağladıkça da kucağınıza alın göğsünüzde uyutun. Biliyorum çok yorgun olacaksınız uykunuz gelecek ağrınız olacak özellikle bu dediklerim sezaryen yapan anneler için daha bir geçerli ama mutlaka sizin kokunuzu almalı ki aldığı anda sustuğunu görünce mucizeye inanacaksınız. Yanınızda sizin gibi yorgun olmayan bir kişi kalacağı için ondan bu konuda destek isteyebilirsiniz. Koynunuzda uyutacaksanız ve siz de uyuyakalırsanız bu kişi güvenlik anlamında size destek olabilir. Bebeğin başını düzeltir üstünü örtebilir. Bu şekilde yardımlar istemekten çekinmeyin çünkü kalan kişi zaten gönüllü olarak sizi ve bebeğinizi rahat ettirebilmek için orada. 
Demek ki bebek neden ağlıyordur?
Ya altı pistir ya açtır ya üşümüştür ya da anne karnındaki yerini aradığı için güven duygusu eksiktir. Bunlar tamam olduğu halde hala ağlıyorsa o zaman zaten hemşireler gerekli görüp doktor çağırabilirler. 
Benim oğlum 7 ayı bitirmek üzere. Kendi fikirlerimi ve yaşadıklarımı öneri olarak sizlerle de paylaşmak istedim. Umarım faydası olur tüm anne olacak adaylara. 
Haftaya yine sizlerle farklı bir konu paylaşacağım. 

21 Kasım 2016 Pazartesi

Loreal Paris Saç Dipleri İçin Anında Kapatıcı Sprey Magic Retouch

Loreal Saç Dipleri İçin Anında Kapatıcı Sprey Magic Retouch
Loreal Paris Saç Dipleri İçin Anında Kapatıcı Sprey Magic Retouch
Herkese merhaba :) 
Bugün sizlere bir süre önce Türkiye'de satışa sunulacağını duyduğum ve heyecanlandığım, sonrasında da denk gelip hemen aldığım ve denediğim bir üründen bahsetmek istiyorum. Loreal Paris Saç Dipleri İçin Anında Kapatıcı Sprey Magic Retouch diplerden çıkan beyaz saçlar için adeta bir kurtarıcı olarak yurt dışında ünlenen bir ürün. 

Ürün kapaklı bir şişede ve 75 ml olarak satılıyor. Ben kendi saçımın rengine göre koyu kahverengi olanı aldım ama siyah, açık kahve, kumral, sarı renkli saçlar için de olanlarını satış noktasında gördüm.

Loreal Saç Dipleri İçin Anında Kapatıcı Sprey Magic Retouch
Loreal Paris Saç Dipleri İçin Anında Kapatıcı Sprey Magic Retouch
Kapağı açtıktan sonra sprey kısmının ince olduğunu görüyoruz. Yani bir deodorantın sprey kısmı gibi düşünmeyin hiç, ona göre çok çok ince ve minik bir boru şeklinde tasarlanmış. 

Benim beyazlarım çok çok yoğun değil yani ön kısımlarda ara ara mevcut ama hat şeklinde bir beyazlanma olmasa da diplerde ara ara çıkması da beni rahatsız ediyor.
Dip boya çok çok nadir yaptırırım bu da sene de 1 falandır çünkü o kadar azcık beyaz için saçlarımın tamamına boya sürülmesi hoşuma gitmiyor açıkcası.
Şimdiye kadar piyasadaki bütün saç rimellerini denedim ama onlarda ya elime bulaştı ya kullanımı pratik gelmedi ya da duruşu hoşuma gitmedi. 

Loreal Paris Saç Dipleri İçin Anında Kapatıcı Sprey Magic Retouch
Loreal Paris Saç Dipleri İçin Anında Kapatıcı Sprey Magic Retouch
Ürün hakkındaki düşüncelerime gelirsek;
Ben ürünü aldıktan sonra dayanamadım hiç üzerini falan okumadan yaklaşık 1-2 cnm mesafeden saç dibime uyguladım. Sonra bir baktım saç dibimde bildiğiniz dalmaçyalı modeli gibi bir benek oluştu. Elimle hemen dağıtmaya çalıştım ama nafile çoktan sabitlenmişti. Sabitlenmesi hoşuma gitti ama bu işte bir terslik var dedim ilk yapacağım şeyi en son yapıp şişenin üzerini okudum :)

Üzerinde kuru saça uygulayınız ve 15 cm mesafeden sıkınız diyordu. Mesafenin bu kadar önemli olacağı aklıma gelmezdi. Suyla akıtayım dedim çıkmadı. Şampuanlamak zorunda kaldım anca öyle çıktı. Yani bu durum saç rimellerinden çok daha başarılı olduğunu gösterdi bana.

İkinci denemem de üstünü tekrar okudum. 15 cm mesafeden saç diplerime uyguladım ve gerçekten saçlarıma dip boyası yapılmış gibi yani saç diplerim hem canlı bir görüntü kazandı hem de beyazları göremedim çünkü kapanmıştı :) Benim saçlarımın ön kısmında olduğu için deneme amaçlı kahkül kısımlarımda denedim ve gerçekten Loreal Paris Saç Dipleri İçin Anında Kapatıcı Sprey Magic Retouch ın bu kadar başarılı olması beni şaşırttı. Fotoğraflamaya çalıştım belki çok net göremeyeceksiniz ama ben aynadan bakında epey şaşırdım ve işe yaramasına da mutlu oldum diyebilirim.

Loreal Paris Saç Dipleri İçin Anında Kapatıcı Sprey Magic Retouch
Loreal Paris Saç Dipleri İçin Anında Kapatıcı Sprey Magic Retouch
Dikkat etmeniz gereken şeyler bana göre :
Spreyin üzerindeki mesafeye sadık kalın ve üzerinize çok kullanmadığınız bir kıyafet giyin. Çünkü spreyi sıkarken az da olsa etrafa biraz boya geldi. Üstünüzün kirlenmesi çok kolay. Ayrıca hemen sabitlendiği için leke kalması olası olabilir.

Beğendiğim yönlerine gelirsek;
Beyazları kapaması, 
Kolay sabitlenmesi, 
Elime bulaşmaması, 
İlk şampuanlamaya kadar saçta kalması.

Ürünün fiyatı 24 tl. Ben beyaz yoğunluğuma göre memnun kaldım umarım deneyip siz de beğenirsiniz. Yorumlarınızı bekliyorum. ;)
Instagram -->  @locosmetico


Çantaya Atmalık Bir Şeyler Peşinde Olabilirim :)

Çanta için minik süngerli aseton
Çanta için minik süngerli aseton

Evettt tahminleri alalım :) Ama aşağıya bakıp kopya çekmek yok baştan söyleyeyim :) 

Süngerli asetonları hepimiz görmüşüzdür kozmetik marketlerde hatta bir çoğumuzun da severek kullandığını tahmin ediyorum. Bugün sizlere çantaya atmalık mini minnacık süngerli asetonumu nasıl yaptığımı paylaşmak istiyorum.

İnternette bu tür diy videolarını denk gelebilirsiniz ki ben de denk geldim. Sonra düşündüm ki piyasada satılanların hepsinin boyutu büyük çantama atsam yer kaplayacak. Acil durumlar için çantamızda minik bir süngerli aseton olsa dedim ve evdeki malzemelere bakıp yapmaya başladım.

Çanta için minik süngerli aseton
Çanta için minik süngerli aseton
Malzemelere gelirsek;
1 adet minik kavanoz (Ben minik bir reçel kavanozunu seçtim.)
1 adet bulaşık süngeri ( Tırnak korumalı olan ya da normal sünger)
Biraz aseton
Makas


Çanta için minik süngerli aseton
Çanta için minik süngerli aseton
Evde tırnak korumalı bulaşık süngeri olduğu için ben böyle bir sünger seçtim. Aslında iyi de oldu çünkü işime yarayacak kadar yeterli miktar süngeri aldıktan sonra kalanı bulaşık için kullanılmaya devam edecek :)

Çanta için minik süngerli aseton
Çanta için minik süngerli aseton

Kapağının iyice kapandığına ve akıtmadığına emin olduğunuz minik bir kavanoz işinizi görecektir.
Çanta için minik süngerli aseton
Çanta için minik süngerli aseton
Severek kullandığınız asetondan bir miktar gerekli. Ben normal pamukla kullandığım asetonumu bu iş için kullandım.

Çanta için minik süngerli aseton
Çanta için minik süngerli aseton

Tırnak korumalı süngerler bilirsiniz iki katlı olur. Sarı bölmede parmaklarımızı yerleştirdiğimiz bir oyuk bulunur. Bu oyuktan itibaren üst katı ayırıyoruz.


Çanta için minik süngerli aseton
Çanta için minik süngerli aseton

Elimizde üst kısım kaldığı için diğer kalan kısım bulaşık süngeri olarak hayatına devam edebilir. Normal sünger kullansaydık da sadece sarı kısmı yani sünger olan kısmı ayıracağımız için alt kısmı kullanmak zor olacaktı. Böylece tırnak korumalı sünger seçtiğim için ziyanlık da yapmamış oldum.


Çanta için minik süngerli aseton
Çanta için minik süngerli aseton

Sünger ile kavanozu yan yana koyup ne kadar keseceğimize karar vermek gerekiyor. Süngerin uzun kenarı ile kavanozun tabanı yatay olacak dursun ki rahatlıkla karar verelim. Kavanozun boyundan fazlasını süngerden keselim. İkisini aynı boya getirelim. 

Çanta için minik süngerli aseton
Çanta için minik süngerli aseton

Sonra da süngeri bu şekilde kıvıralım. 

Çanta için minik süngerli aseton
Çanta için minik süngerli aseton

Kıvırdığımız süngeri aynı şekilde kavanozun içine yerleştirelim.

Çanta için minik süngerli aseton
Çanta için minik süngerli aseton

Burada dikkat etmemiz gereken şey süngeri yerleştirdikten sonra parmağımızın gireceği kadar bir boşluk bırakmış olmamız. Eğer boşluk yoksa yanlış yerleştirdik demektir.

Çanta için minik süngerli aseton
Çanta için minik süngerli aseton
Buraya kadar her şey tamam ise geriye kaldı asetonu eklemek. Yeteri miktarda  asetonu kavanozun içine boşaltıyoruz.

Yine dikkat etmemiz gereken şey ise; süngeri şişeceği :) Süngeri çok zorla yerleştirdiysek ve parmağımızı içine daldırdığımızda zor giriyorsa aseton da işin içine girince sıkıntı olabilir. O zaman süngerin enini ve boyunu kavanoza göre ayarlamanız gerekecektir.

Ben elimdekine göre süngerimi ayarladım ve kestim. Siz de kullandığınız kavanoz boyutuna göre süngeri ayarlayabilirsiniz.

Çanta için minik süngerli aseton
Çanta için minik süngerli aseton

Artık minik süngerli asetonumuz hazır :) Çantaya atmalık bekliyor. Dışarıda ojeniz mi bozuldu hemen minik süngerimiz devreye girecektir. Benden size tavsiye kavanoz kapağından ne kadar emin olsanız da yine de kilitli poşetle çantaya koymanız. Bir şey takılır eder kapağı açılır ne olur ne olmaz :)
Güle güle kullanın :)


Instagram -->  @locosmetico

Maybelline The Falsies Push Up Angel Maskara

Maybelline The Falsies Push Up Angel Maskara
Maybelline The Falsies Push Up Angel Maskara

Herkese merhaba :)
Bugün sizlere son günlerde tahminimce intagram paylaşımlarında sürekli denk geldiğiniz morlu ambalajı ile Maybelline'in ülkemizde yeni satışa sunduğu Maybelline The Falsies Push Up Angel Maskara 'dan bahsetmek istiyorum.

Daha öncesinde de başka yazılarımda bahsettiğim gibi maskara seçimi kişilerin kirpiklerinin özellik, yapı ve beklentilerine göre değişir. O yüzden benim ya da başkasının memnun kaldığı bir maskarayı siz hiç beğenmeyebilirsiniz ya da tersi de mümkün olabilir. 

Benim kirpiklerime gelirsek; oldukça zor bir kirpik modeline sahibim çünkü kirpiklerim uzun ama düz ve aşağı doğru bakan cinsten. Böyle olunca istediğim kadar hacim veren maskara kullanayım aşağı baktıkları sürece beni memnun edemiyor sevgili kirpiklerim. Bu maskarayı denememdeki sebeplerden biri de vaadlerinin beni etkilemesi oldu.

Maybelline The Falsies Push Up Angel Maskara
Maybelline The Falsies Push Up Angel Maskara

Fırça şekli ile beni çok çok şaşırtan Maybelline The Falsies Push Up Angel Maskara bir tarafı dümdüz diğer tarafı ise kısalı uzunlu plastik kıllardan oluşan incecik ve sert bir modele sahip. Sapa yakın kısmındaki kıllar uzunken uç kısmındaki kıllar ise kısa biçimde yerini almışlar.

Maybelline The Falsies Push Up Angel Maskara bu farklı boyuttaki kılları ile çok amaçlı bir maskara olarak piyasaya sunulmuş. 

Vaadlerine gelirsek;
  • Uzun fırça kılları; Kirpikleri dışa doğru açıp kanatlandırır.
  • Kısa fırça uçları; Kirpiklere  hacim verip yukarı doğru kaldırır. 
Kısacası adında da anlaşılacağı gibi "angel" yani "melek" kanadı gibi kirpikler :) 


Maybelline The Falsies Push Up Angel Maskara
Maybelline The Falsies Push Up Angel Maskara

Yazının başında da bahsettiğim gibi benim düz, uzun ama aşağı bakan kirpiklerimde denediğimde kirpiklerimi tek tek ayırıp yukarı doğru kaldırdığını ve dışarı doğru açtığını gerçekten gözlemledim. Aşağıda sizler için de çekmeye çalıştığım fotoğrafı ekledim. Bir takma kirpik kadar olmasa da beni memnun etti Maybelline The Falsies Push Up Angel Maskara. 

Hacim olayına gelirsek; bence hacim veren bir maskara değil kendisi ama hacim vermesinden çok kirpiklerinizi tek tek ayırsın yukarı kaldırıp dışarı doğru açsın isterseniz size önerebileceğim bir maskara olur Maybelline The Falsies Push Up Angel Maskara.

Maybelline The Falsies Push Up Angel Maskara
Maybelline The Falsies Push Up Angel Maskara
Fırçası incecik olduğu için az bir ürün fırçaya geliyor ve diğer bazı maskaralar gibi vıcık vıcık bir uygulama yapmanızı engelliyor. Bir kaç kere artık sizin ihtiyacınıza göre içinden ürün almanız ve kirpiklerinize uygulamanız gerekiyor. Fırçası sert olduğu için de kirpiklerinizi yukarı kaldırırken gayet başarılı Maybelline The Falsies Push Up Angel Maskara. 

9,5 ml olan Maybelline The Falsies Push Up Angel Maskara tüm kozmetik marketlerde yerini almış durumda. İndirimsiz olarak ben 27 tl ye almıştım ama indirim zamanı daha uygun fiyatlara almak mümkün.

Kullananların mutlaka yorumlarını bekliyorum ;) Görüşmek üzere :)

Instagram -->  @locosmetico :)

17 Kasım 2016 Perşembe

Beyaz Kapatıcı Sprey mi Yoksa Saç Rimelleri mi?

Selam herkese :)
Geçenlerde size Loreal'in saç spreyini bloğumda yazmıştım. Memnun kaldığımdan da bahsettim. Bir ara saç rimeli arayışında olduğum arkadaşıma da bu üründen bahsettim ve denedi. Deneyimlerini benimle paylaşınca farklı beyaz saçlarda farklı deneyimler ortaya çıktı böyle olunca da herkesin saçındaki beyaz farklı yoğunlukta ve bölgede olduğu için böyle bir yaz ile deneyim ve fikirlerimi paylaşmak istedim.

Eğer 3-5 tel şeklinde beyaz saçınız varsa o zaman saç rimeli kullanmak daha mantıklı çünkü; Rimeller tel tel saçı boyamayı daha kolay bir hale getiriyor. Piyasadaki bütün saç rimelleri denediysem de hiç birinden memnun kalmadığım için önereceğim bir marka yok ne yazık ki. Çünkü ya doğru düzgün saçı tutmadı boya ya da sonrada elime gelip aktığını farkettiğim için sevemedim gitti şu rimelleri. Sizin memnun kaldığınız rimel varsa mutlaka yorumlara ekleyin. Arayışta oranlara fikir verecektir.

Eğer beyaz saçlarınız tel tel değil de diplerde ise ve belli bölgelerde yoğunluk varsa o zaman beyaz kapama spreyi kullanmak daha mantıklı çünkü sprey daha geniş bölgelere nüfus ettiği için rimelden daha kullanışlı olur, azıcık beyaz saç için de dip boyadan size kurtaracaktır. 

Instagram -->  @locosmetico

10 Kasım 2016 Perşembe

#3istanbullukizbulusmasi Etkinlik Sponsorları Part 2


Selam :)
#3istanbullukizbulusmasi etkinliğinde sponsor olan firmalara bu yazımda devam edip bitiriyorum :)

Pastamız kubs.workshop 'tan :) Üzerindekilere bayıldım desem :)


Hobi severlerin çok seveceği bir site olan Hobium bize fotoğraftaki tatlışları yollamış.


Güzellik Terapisi bir kaç ürün getirmişti bizlere benim şansıma Detox çayı çıktı ;)


Desenli keçelerin keçelerine ve kalitesine bayıldım. Hatta sonradan sipariş bile ettim :)


Hepimizin baş harfli anahtarlıkları Imaginehobby_ den geldi ;) Rengine bayıldım çünkü mor ;)


Fosforlu atölye ye ve  Evinshandcratfs ın bu tatlış çantasına teşekkürler


Splat diş macununu ilk defa deneyeceğim.

Çapa Design bu telefon kaplarından çeşit çeşit göndermiş çok güzellerdi hepsi.


Broşları farklı farklı kullanabilirsiniz özellikle de Mavişkelebek in broşlarını. Tam bize göre değil mi ;)


İnancamsanat bize bu el yapımı cam boncuklu kolyelerden göndermiş.Ayze Doğal taş bilekliklerini de çok beğendim.


hem organik hem hijyenik ped Natracare ;)


Minndikko bu tatlı broşu göndermiş 

Bu ismimize özel kurabiyeler de Camerhobi den ;)
8 Kasım 2016 Salı

#3istanbullukizbulusmasi Etkinlik Sponsorları Part 1Herkese merhaba :)
En son yazımda #3istanbullukizbulusmasi etkinliğinden bahsetmiştim. Bu yazımda da bizlerle birlikte olan birbirinden değerli sponsorlardan bahsedeceğim.
Ekoz Kozmetik daha önce de benim severek kullandığım bir ürün yollamış. Bitmek üzereydi yedekledim süper oldu :) Bu oda kokularını denemediyseniz bayılacaksınız çünkü mis gibi vanilya kokuyor. 
Ekoz Kozmetik 
Vissmate hijyen açısından önemli bir ürün göndermiş bizlere... Denedim onu da yazacağım gerçekten başarılı ;)
Vissmate
Thelolishop un bu şekerleri hem eğlenceli hem de çok lezzetli ;)


The LoliShop
Farmasi etkinliğimize ürün yollayan firmalardan biri.
Farmasi 


Lux Pamuk her eve lazım bir ürünle etkinliğimize katıldılar. 
Lux Pamuk
Bir çok ürününü severek kullandığım Doğadan çeşit çeşit çaylarını bizim etkinliğimize göndermişler.
Doğadan Çay
Seely ütüsüz ütü spreyi penyelerde gerçekten etkili ;)
Seely ütüsüz ütü


Bioblas saç dökülmelerine karşı etkili şampuanını bize hediye ettiler.
Bioblas Şampuan
AngKozmetik bizlerleydi. 
angkozmetik
Nesliifarmasi


Patlamış mısırı hiç böyle yemediniz bence. Etkinlik sayesinde tanıdığım güzel bir oluşum Mr.& Mrs. Popcorn

mrandmrspopcorn
Revox markası hem yeni ürünlerini tanıttı hem de sorularımızı cevaplandırdı.
Revox Şampuan

Sosyopix en sevdiğim fotoğraflarımı hep yanımda taşımamı sağladı bu etkinlikte. Mutlaka göz atın. Çok fazla seçenekleri ve uygun fiyatları mevcut.

Sosyopix

Capiade ve Capilactif öne çıkan ürünlerini bizlere tanıttılar.Spor yapan biri olarak Aspire içecekleri ile tanışmak beni mutlu etti. 
Pollop en eğlenceli soru cevap uygulaması olarak bizlerleydi. 


Tugbanin gezegeni etkinliğe bu şirin ürünlerini yollamış ;)

Hasbimecnun Ambalaj
Tanacan Kozmetik e teşekkür ederiz.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...