İzleyiciler

@locosmetico

15 Temmuz 2016 Cuma

La Roche Posay Anthelios Comfort BB krem


La Roche Posay Anthelios Comfort BB krem
La Roche Posay Anthelios Comfort BB krem

Herkese merhaba :) Bugün sizlere bir sürü önce Dermokozmetika sitesinden edindiğim bir BB kremden bahsetmek istiyorum.

La Roche Posay bildiğiniz gibi çok iyi bir Fransız markası. Türkiye' de de ürünlerini bulmak gerçekten büyük bir şans. Özellikle yaz aylarında hem cildimizi korumak, hem ihtiyaçlarını karşılamak hem de güzel görünmesi için bir takım ürünler kullanmamız gerekir. İşte çok amaçlı bir ürün olan La Roche Posay BB krem sizi bir çok ürün kullanmak derdinden kurtarıyor çünkü sadece La Roche Posay BB krem kullanarak hem cildiniz güzel görünmesini hem de onu güneşten koruyarak istediği nemi ona vermesini sağlayabilirsiniz 

La Roche Posay Anthelios Comfort BB krem
La Roche Posay Anthelios Comfort BB krem

Özellikle hassas ciltlerin kullanmasını tavsiye ediyorum çünkü La Roche Posay BB krem 50+ Spf ve UVA özelliklerine sahip bir BB krem.
UVA özellik neden bu kadar önemli peki?
Yer yüzüne ulaşan güneş ışınlarından %95 ini UVA yani Ultraviyole ışınları oluşturuyor. UVA özelliği gereği camdan bile kolaylıkla geçen bir ışın. Ayrıca kırışıklıkların oluşmasında ve cildin yaşlanmasında etkili olan UVA cildin derin katmanlarına kadar ilerleyebiliyor. Bu yüzden kullandığımız güneş kremlerinin ve diğer kremlerin UVA özelliğinin olması bence çok büyük bir artı.

La Roche Posay Anthelios Comfort BB krem
La Roche Posay Anthelios Comfort BB krem

La Roche Posay'ın BB kremi hem koruma hem nemlendirme hem de cildin sağlıklı görünmesini sağlayan bir çok özelliği olmasından dolayı çok sevdim. Dermozkozmetika sitesinde şu anda indirimde bence kaçırmayın ;)

Mustela Yeni Doğan Köpük Şampuanı


Merhaba herkese :) Bugün sizlere Dermokozmetika sitesinden satın aldığım ve yeni doğan bebeklerimiz için kullanabileceğimiz bir üründen bahsetmek istiyorum. Mustela nın  Yeni Doğan Köpük Şampuanı.
Bebeklerimizi hamilelik süresince her zararlı şeyden korumaya çalışırken doğumdan sonra da aynı özeni göstermeye çalışıyoruz. Doğduktan sonra pamuk gibi yumuşacık olan hassas ciltlerine her önümüze gelen ürünü sürmek beklenen bir şey değil tabi.
Doğumdan sonra mevsime göre sık sık banyo yaptırmak gerekiyor. Hangi ürünü kullanayım diye düşünüyorsanız fikir vermesi açısından sizinle bu ürünü paylaşmak istedim.
Mustela'nın bu yeni doğan köpük şampuanı konak önleyici özelliğe sahip. Bilirsiniz konak denilen şey bebeğin vücudunun ürettiği, zararsız, doğal ama görüntü açısından kalın ve yağlı yağlı göründüğü için annelerin hoşuna gitmeyen bir süre sonra geçecek olan bir tabakadır. Mustela'nın bu ürününü konak oluşmadan yani ilk banyosundan itibaren kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu şekilde eğer farklı bir durum yoksa konak oluşumu engelleyecektir. Ben ilk yıkamadan beri kullanıyorum ve konak oluşumu gözlemlemedim inşallah böyle de kalır. 
Ayrıca bu ürün Paraben, Phythalate ve phenoxyethanol içermez. 
Adı üstünde fotoğrafta da görüldüğü gibi köpük şeklinde bir yapıya sahip. Kokusu misler gibi. Gözleri yakmayan formüle sahip. 
Mustela kozmetik marketlerde satılan bir ürün değil. Genelde eczanelerde ve bazı dermokozmetik siteleride satılıyor. Kampanyalarına göre fiyatlar değişiklik gösterebiliyor. Genelde 30 tl civarında satılıyor. Boyut olarak da 150 ml.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...