İzleyiciler

@locosmetico

24 Kasım 2014 Pazartesi

Öğretmenler Günümüz Kutlu Olsun


Bugün 24 Kasım Öğretmenler Günü :) Tüm okullarda gün boyu coşku ve sevinç ile geçirilen bir gün. Çocuklar daha bir heyecanlı bugün,,, Öğretmenler ise daha bir mutlu ve  özenli... Bazen tek bir dal çiçek ile anlatırlar sevgilerini öğrenciler bazen de küçük bir parça kağıda yazarlar bir kaç cümle... Ne olursa olsun her zaman kutsal bir meslektir öğretmenlik... En güzeli de seneler sonra bile hatırlanmak... Hatırlandığınızda ise yetiştirdiğiniz fidanlarınızın koca birer meyve veren ağaç olduğunu görüp mutlu olmak...

 Hem öğretmen arkadaşlarımın hem de Öğretmen bloggerların kısacası hepimizin ÖĞRETMENLER GÜNÜ kutlu olsun.

Benefit They're Real Push-Up Liner

Benefit They're Real Push-Up Liner
Benefit They're Real Push-Up Liner
                                  

Uzun zaman önce aldığım ama yazısını bir türlü yazamadığım Benefit They're Real Push-Up Liner eyeliner ı bugün sizle paylaşmaya karar verdim :) Eyeliner sürmesini aslında çok seviyorum ama çok fazla beceremediğim için bir sürü önce farklı markaların ürünlerini denemeye başladım. Rahatlıkla sürdüğüm hatta sürmesini öğrendiğim ürünler oldu ki bunları sizinle daha önceki yazılarımda paylaşmıştım :)

Benefit de bu ürünü çıkarırken sürmesi kolay kısmında çok fazla iddalı idi. Ben de çok merak edip ürünü makyaj malzemelerim arasına ekledim. Düşüncelerime gelirsek;

Ürün kalem tarzında ve bir kapağı var. Alttan çevirerek ürünü açabiliyoruz. Yapısına gelirsek jel eyeliner kıvamında ama onun kalem halini düşünün, sürmeye de benziyor aslında biraz. Yani yapı olarak eyeliner ya da dipliner gibi sulu, akışkan ya da yumuşak değil. Daha sert ve kuru bir yapısı var. Eğer alttan çevirdiğinizde çok fazla liner ucuna çıkarsa bu sefer sürerken pul pul dökülebiliyor hatta  kirpiklerinizin arasına bile girebilir. Elinizi bir kaç denemede ürünü ne kadar çıkarmanız gerekiğine alıştırabilirsiniz çünkü ilk zaman gelmedi sanıp bir kaç kere çevirirseniz ucunda çok fazla birikiyor. Yapı olarak sert ve kuru olduğu için de fazlası sürerken dökülüyor. 

Liner'ın uç kısmı kesik bir görüntüde bu da sizin linerı kirpik dibinize çok rahat ve düzgün sürmenizi gerçekten sağlıyor hatta kuyruk çekmeniz bile gerçekten çok rahat. Sürdüğünüz yerin üzerinden yani aynı yerden koyulaştırma amacı ile tekrar geçerseniz sürdüğünüz de soyulabilir o yüzden yeterli miktarı ilk seferde sürerseniz koyuluğu sabit kalacaktır. Kalınlığını üst kısmındaki çizgiyi kalınlaştırarak ayarlayabilirsiniz.

Rengine gelirsek; tek renk o da siyah ve en sevdiğim özelliği de mat olması ;) Ayrıca gün içinde kesinlikle akma, dağılma, bulaşma yapmıyor elinizle gözünüzü silseniz de bir şey olmaz ve gün boyu sabit kalıyor bu özelliği de beni gerçekten etkiledi.

Fiyat olarak ortalama eyeliner fiyatının biraz üstünde ama performans olarak gerçekten yüksek bir ürün. Eliniz alışınca ki bu alışma süresi çok kısa müdavimi olabilirsiniz ;)

Sizin için internette bulduğum bir de video ekliyorum hem ürünü inceleyebilirsiniz hem de nasıl sürüldüğünü daha yakından görebilirsiniz ;)

Benefit They're Real Push-Up Liner
Benefit They're Real Push-Up Liner
                                  


                                           

23 Kasım 2014 Pazar

Açlık Oyunları - Alaycı Kuş Bölüm 1


Her zaman güzellik, saç ya da makyajla ilgili post girmeyeyim dedim arada farklı konularla ilgili yazılar yazmak istedim :)

Dün akşam Açlık Oyunları Alaycı Kuş Bölüm 1 i izledik. Serinin 3. filmi. İlk iki filmi izlediyseniz bunu da mutlaka izlemelisiniz. Katniss in maceraları tam gaz devam ediyor ama daha farklı bir mücadele ile. İlk seans daha stabil ilerliyor hatta bir an acaba 3. film beni etkileyemeyecek mi diye düşünebilirsiniz ama ikinci seans sizi gerçekten tatmin edecek ve kesinlikle Alaycı Kuş Bölüm 2 yi sabırsızlıkla bekleyeceksiniz.

Hiç bilmeyenler için Açlık Oyunları'nın konusuna gelirsek ;

Halkın, gelişmiş bir şehir olan Capitol tarafından yönetildiği bir yerde insanlar mıntıka denilen bölgelerde zorlu koşullar altında yaşamaktadır. Başkent ile aralarında bariz bir sınıf farkı vardır. Her yıl başkent "Açlık Oyunları" denilen olimpiyat adı altında kendini eğlendirmek için bir oyun düzenler. "Açlık Oyunları" her yıl ülkenin on iki mıntıkasından seçilen 12-18 yaş arası bir kız ve erkeğin tek kişi kalana kadar savaştığı bir televizyon programıdır. Başkent insanları eğlenirken yarışanlar ölüm kalım savaşı vermektedir. Her yıl düzenlenen bu yarışmaya Katniss da dahil olunca işlerin akışı değişir. 

2.  filmi izleyip filme gitmek daha mantıklı çünkü karakterleri daha iyi hatırlamış oluyorsunuz. İlk iki filmi izleyenler için sizinle konusunu da paylaşayım ;)

Katniss Everdeen, evi 12. Bölge'nin tamamen yıkıma uğradığını öğrendiğinde neler olup bittiğini görebilmek için oraya geri döner. Karşılaştığı manzara ise tam anlamıyla dehşet vericidir. Kazananların kaldıkları evler dışında her şey harabeye dönmüş, insanlar artık yeraltında yaşamaya başlamış ve hükümetin ölümcül politikasının karşısında hayatta kalmak için mücadele etmeye başlamışlardır. Nükleer silahların dahi söz konusu olduğu bu atmosferde, Katniss gerçekten de protesto hareketinin yüzü olmaya başlar ve bu sorumluluğu bir türlü kabullenemez. Yükselen bu isyan dalgasının içerisinde yer alamamasının nedenlerinden en önemlisi de Peeta'nın hayatının tehlikede olmasıdır.


22 Kasım 2014 Cumartesi

ŞEREF MESELESİ

Bir şeref meselesi, iki erkek kardeş, iki farklı mücadele, iki farklı intikam yolu!
23 Kasım Pazar günü, saat 20:00'de, Kanal D ekranında yayına girecek olan yeni dizi "Şeref Meselesi", başarılı, güzel ve dinamik oyuncu kadrosu ile gözlere hitap edecek, sürükleyici konusu, yaşanacak aşkları ve nefretleri ile kalplere dokunacak, eğlenceli diyalogları ve espirileri ile de, yüzlere kimi zaman tebessümü kimi zaman da kahkahayı yerleştirecek, bomba gibi bir hikaye.
Konudan kısaca bahsetmem gerekirse;
Yiğit (Kerem Bürsin) ve Emir (Şükrü Özyıldız) Ayvalık'ta anneleri Zeliha (Tilbe Saran) ve babaları Hasan (Şerif Erol) ile birlikte yaşayan, farklı karakterlere ve dünya görüşlerine sahip ancak birbirine bağlı iki kardeştir. Yiğit, yakışıklı, kendine güvenen, serseri ruhlu, gözü yükseklerde ve duygusal bir adamdır. Emir ise, ağır başlı, sakin, çalışkan, başarılı ve dürüst bir gençtir. Hukuk fakültesini bitiren Emir'in İstanbul'da staj yapmasını fırsat bilen aile, baskısından kurtulamadıkları dedeleri Basri Bey'in ölümüyle birlikte İstanbul'a yerleşme kararı alır.
Silik ve çekingen bir baba profili olan Hasan, hırsları ve ihtirasları olan Zeliha'nın ısrarı karşısında çaresiz kalır ve İstanbul macerasına doğru ailesiyle birlikte yola koyulur. Güzel olması ümidiyle çıkılan bu yeni yolda, kötü sürprizler ve acı tecrübeler de onlara eşlik eder.
İşte o andan itibaren, İstanbul acımasız yüzünü Kılıç Ailesi'ne göstermeye başlar. İki kardeş, şeref meselesi dedikleri bu uğurda, kendi yöntemleriyle mücadele ederken, büyük şehrin yaşatarak öğretecekleriyle katılaşacak ve zorluklarla baş etmeye çalışacaklar.
Dizide, Kılıç Ailesi'nin etrafında dönen senaryodan farklı olarak, aynı mahallede yaşayan bayan karakterlerin de ayrı ayrı dramatik hayat hikayeleri var.
Sibel (Yasemin Key Allen) annesiyle birlikte yaşayan, oldukça güzel ve alımlı bir genç kızdır. Sibel'in en yakın arkadaşı Derya (Şükran Ovalı) ise, annesi, kız kardeşi ve üvey babasıyla birlikte yaşayan, iyi yürekli, dürüst, dobra ve çekici bir bayandır. Mahallenin diğer güzelliğiyle dikkat çeken ismi Kübra (Burcu Biricik) ise, baba baskısından bunalmış, tertemiz, duru ve naif bir kızdır. Sibel ve Derya'nın da yakın arkadaşıdır. Bu üç güzel arkadaşın akılları da, gönülleri de mahalleye gelen Kılıç Ailesi'nin iki yakışıklısından sonra altüst olur.
Senaryosuyla daha ilk bölümden izleyenleri etkisi altına alacağına inandığım dizide, genç oyuncuların etkileyici performansları ve yıllardır bu mesleğe emek vermiş ustaların üstün oyunculuk yetenekleri, dizinin başarısını kat be kat arttıracak.
Hikayenin ters kurguyla yani sonuçtan başlayıp, geçmişe dönerek sunulması izleyenlerde merak uyandırırken, karakterlerin birbirinden bağımsız, çarpıcı hayat hikayeleri de senaryoyu sıkıcılıktan ve rutinden uzaklaştıracak.
Şeref Meselesi, izlerken hem gülümsetecek hem hüzünlendirecek hem de hayata dair duyguların kendi dünyamızda muhakemesini yaptıracak, harika bir iş! Bu eseri ortaya çıkaran, başta D Yapım olmak üzere, yapımcı E. Ayşe Durmaz'ı, yönetmen Altan Dönmez'i, senarist Seray Şahiner'i, emeği geçen tüm ekibi ve oyuncuları tebrik ederim.


Bu içerik http://pimood.com/ tarafından hazırlanmıştır.

Bir boomads advertorial içeriğidir.

18 Kasım 2014 Salı

Makyaj Malzemelerinizi Düzenlemek için Farklı Öneriler ;)

Makyaj severler bilirler yeni bir ürün çıktı mı denemeden olmaz :) Bazen denemek için çok merak ettiğimiz, bazen ambalajına vurulduğumuz bazen de bizi değiştireceğine inandığımız için yeni ürünlere kapımız her zaman açık olur. Hali hazırda olanın üzerine yenileri gelince de doğal olarak makyaj çantası hatta makyaj çantalarına sığmak imkansızlaşıyor :)

Yerden kazanç sağlayan manyetik panolardan buradaki yazımda size bahsetmiştim. İnternette dolanırken evde kullanmadığımız eşyaları değerlendirebileceğimiz ayrıca makyaj malzemelerimizi de düzenlememizi sağlayacak yeni fikirler edindim ve fotoğrafları sizlerle de paylaşmak istiyorum ;)

Buradaki organizer evdeki kullanmadığınız farklı büyüklükteki kutulardan yapılabilir ama hazırda da instagramda takip ettiğim bir hesapta satışına denk geldim. Merak eden olursa paylaşımda bulunabilirim ;)

Makeup Organizer - Makyaj malzemelerini düzenlemek için
Makeup Organizer - Makyaj malzemelerini düzenlemek için 

Çekmecenizin içine minik sepetler koyarak yine güzel bir düzenleme yapabilirsiniz.

Makeup Organizer - Makyaj malzemelerini düzenlemek için
Makeup Organizer - Makyaj malzemelerini düzenlemek için 

Saç düzleştirici ve saç maşaları için de dolap kapak içlerine yapışan askılıklar bence süper fikir ;)

Makeup Organizer - Makyaj malzemelerini düzenlemek için
Makeup Organizer - Makyaj malzemelerini düzenlemek için 

Evinizde kullanmadığınız çerçevelerinizi de ojelerinizi dizerek yeniden değerlendirebilirsiniz. Duvara sabitleyerek yerden kazanç sağlamak da bence güzel olur.


Makeup Organizer - Makyaj malzemelerini düzenlemek için
Makeup Organizer - Makyaj malzemelerini düzenlemek için 

Bu tarz bir sepet alarak da kendinize özgü rujluklar yapabilirsiniz hem ucuz hem de kolay ;) 

Makeup Organizer - Makyaj malzemelerini düzenlemek için
Makeup Organizer - Makyaj malzemelerini düzenlemek için 

Evinizde kullanmadığınız kavozlar da sizin için ideal makyaj malzemesi düzenleyicileri arasında yer alıyor. Nasıl mı işte böyle :)

Makeup Organizer - Makyaj malzemelerini düzenlemek için
Makeup Organizer - Makyaj malzemelerini düzenlemek için 

Makeup Organizer - Makyaj malzemelerini düzenlemek için
Makeup Organizer - Makyaj malzemelerini düzenlemek için 

17 Kasım 2014 Pazartesi

Satılık Real Tecniques Core Collection Set

Real Tecniques Core Collection Set
Real Tecniques Core Collection Set
Merhaba :) Elimde bir tane fazladan hiç kullanılmamış hatta kutusu bile açılmamış Real Tecniques Core Collection Set mevcut. Ben de zaten olduğu için ikinciyi satmaya karar verdim. İlgilenenler ve bilgi almak isteyenler locosmetico@gmail.com a mail atabilirler :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...