İzleyiciler

@locosmetico

30 Ocak 2012 Pazartesi

Avon Super Shock Eyeliner (Krem)Uzun zamandır bloguma yazmadığım için bir sürü size tanıtmak istediğim ürün olduğundan bahsetmiştim. Yine seçim yapmakta zorlanarak makyaj malzemelerime bir göz attım ve elime "Avon Super Shock Eyeliner (Krem)" geldi. Bu ürünün toplamda 3 rengi satılıyor ben de size tanıtacağım Shimmering Sapphire ve Blackened Metal renkleri var. Bende olmayan renk ise bir kahverengi tonu olan Flashy Brown. Kahverengi ile aram iyi olmadığı için tercih etmediğim bir renk.

Eyeliner krem olunca bir de fırça gerekti. Yine Avon'un bu ürünle satışa çıkardığı eyeliner fırçasını tercih ettim.
Gelelim ürüne, normal eyelinera göre sürümü daha kolay. Akma ya da bulaşma olmuyor. Olsa bile temizlemesi dert değil , diğerine göre çok çok kolay. Birkaç pratikten sonra sürmeye
alışıyorsunuz zaten. Fırçayı eyelinera bir miktar sürüyorsunuz ben bir kaç darbe yapıyorum açıkcası sonra da gözünüze uyguluyorsunuz. Alma miktarınıza göre bazen renk açık kalabiliyor. Üst üste bir kaç kere sürerseniz istediğiniz tonu ayarlayabiliyorsunuz. Bu sefer renk versin diye sizin için gözümün altına da uygulama yaptım, üstüne de hatta biraz kalıncana sürdüm. Rengi daha belli oldu ve ben bu renge bayıldım :)Bu arada bir arkadaşım da aynısından kullanıyor tek seferde koyu renk elde ettiğini biliyorum. Bu biraz arz talep ve alışkanlık meselesine dönüşüyor kullana kullana :) Kalınlığını da fırçayı sürerken istediğiniz gibi ayarlamanız mümkün.

Ayrıca fırça yumuşak ve kaliteli, tutum açısından kullanışlı rahat bir şekilde kullanabiliyorsunuz.

Limango Kolimden Uygun Fiyatlı Clinique Çıktı ;)


İnternette alışverişe saranlardan da biri benim. Özellikle de uygun fiyatlı ürünü görünce almadan duramıyorum.
Size daha önce makyaj temizleyicisi olarak "Clinique Take The Day Off"u kullandığımdan bahsetmiştim. Şimdiye kadar hep minik boylarını almayı tercih etmiştim ama geçenlerde Limango'ya bu ürünün 125Ml sinin geldiğini görünce hemen sipariş ettim. Piyasa fiyatı aşağı yukarı 70 Tl olan bu ürünü ben 47 Tl ye aldım ve çok mutluyum. Şu an hali hazırda kullandığım bir şişem vardı zaten. O yüzden uzun bir süre makyaj temizleyicisine para vermem gerekmeyecek.
Daha önceki yazımı okuyamayanlar için "Clinique Take The Day Off" dan kısaca bahsedeyim.


"Çift fazlı bir makyaj temizleyicisi olan bu ürün suya dayanıklı rimeli bile bulaşmadan kökten temizliyor. Ayrıca göz doktorları tarafından test edildiği için kontak lens kullananlar için de ideal bir ürün. Kullanmadan önce şişeyi iyice çalkalıyorsunuz ve her bir gözüm için 1 damla damlatmam yetiyor. 2 damlada işimiz tamam ;)"

Eğer siz de benim gibi koyu renk göz makyajı yapıyorsanız bu ürün tam size göre ;) Arada bir de alışveriş sitelerine göz atın uygun fiyat olunca almak en güzeli ;)

28 Ocak 2012 Cumartesi

LANCOME VISIONNAIRE SERUM


Gözenek sorunlu biri olduğumu daha önce sizinle paylaştım diye hatırlıyorum. Artık o kadar maymun iştahlı biri oldum ki kim "Bu ürün tam size göre, gözekleriniz sıkılaşıcak" cümlesini duyduğum an kendimi kasada buluyorum. Böyle olunca da bütün ürünleri arka arkaya kullanmaya çalışıyorum. Aynı anda aynı işlevli farklı markaların ürünlerini kullanınca işe yaramıyor sanırım :) yani şimdiye kadar benim gözeneklerimin dümdüz olması gerekirdi. Neyse...
Sizlere Lancome'un VISIONNAIRE serumunu tanıtmak istedim. Lancome yine havalı bir ambalajla bizlere bu ürünü sunmuş. Fısfıs şeklinde yapılmış bir şişesi var. Kreme göre daha sıvı bir yoğunlukta beyaza yakın hafif şeffafımsı bir ürün. Ben günde iki kez kullanıyorum. Cildimi yıkayıp tonikledikten sonra iki fıs olarak uyguluyorum. Parmaklarımla masaj yaparak iyice cildime yediriyorum. Uygulama sonrası hafif bir gerginlik hissi uyandırıyor ama böyle gepgergin olmuyorsunuz merak etmeyin. Kokusu da güzel. Rahatsız etmiyor.
Gözeneklerime gelince bazen küçülmüş geliyor ama tabi yin
e de yeterli değil. Herkes bu ürünün mucizelerinden bahsediyor. Denemeye değer. Bekliyorum mucizelerini ;)

Kirpiklerimizin sağlıklı uzaması için ne yapmamız gerekir?
Bir sürü makyaj malzemesine para yatıran biz kadınlar, servetimizin bir kısmını da rimellere harcıyoruz. Dolgun ve hacimli gösteren, uzun gösteren, kıvrık gösteren say say bitmez rimel çeşitleri...

Doğal yöntemlerle rimel kullanımını en aza indirmek ise bizim elimizde. Çözüm ne mi? Tabi ki badem yağı... Badem yağının en önemli özelliği kirpikleri nemli tutmasıdır. Nemli olan kirpikler de çabuk uzar.

Gece yatmadan önce makyajımızı temizleyip arındıktan sonra bir pamuk yardımıyla bir iki damla badem yağını gözümüzün içine kaçırmadan dikkatli bir şekilde kirpiklerimize uygulamalıyız. Uzmanlara göre 4-6 hafta içerisinde etkisi görülüyormuş.

Bence denenebilir kolay bir uygulama. Her mahallede de bir aktar olduğunu düşünürsek badem yağına ulaşmamız çok da zor görünmüyor. Sonuç sağlıklı ve uzun kirpikler ;)

27 Ocak 2012 Cuma

Bath and Body Works Paris Amour Hediye Seti

Bath&Body Works mağazası İstanbul'da ilk açıldığı zaman ne var ne yok diye bir zemin etütü yapmak için Suadiye şubesine gitmiştim. Bir kaç ürün alışverişime Paris Amour un minik duş jelini hediye ettiler. Kokusu süper. Banyodan hiç çıkmak istemeyeceğinize emin olabilirsiniz.

Geçenlerde mağazanın indirimini duyunca yine bir uğradım. Hediye setleri yapmışlar ve çok uygun fiyatları var. Paris Amour serisinden vücut losyonu, duş jeli, vücut kremi ve vücut parfümünden oluşan 4 ürünü sevimli plastik bir küvet içine yerleştirmişler ve hediye seti haline getirmişler. Yanlış hatırlamıyorsam 75 Tl gibi bir de fiyatı vardı. Şiddetle tavsiye ediyorum.SEPHORA WATERPROOF GÖZ KALEMİ

Daha önce de bir kaç defa göz kalemi hassasiyetimi sizinle paylaşmıştım. Yeni ürünleri denemeye hala devam ediyorum. Geçenlerde Sephora'dan Waterproof siyah göz kalemi aldım arkasında buğulu bakışlar için dağıtıcı süngeri de mevcut. Nars'ın kaleminden memnundum bu ürünün fiyatı ise neredeyse onun yarısı kadar. Çabuk dağılmıyor ve akmıyor. Sürümü kolay ve yumuşak. Clinique makyaj temizleyicim ile hemen temizleyebildim. Eğer siz de göz kaleminizden memnun değilseniz yolunuz Sephora'ya düştüğünde alın bir deneyin derim.


Kozmetik Delisi Şimdi Twitter'da

Uzun zamandır sizlere ürün yorumlarımı paylaşamıyordum. Bu aralar vaktim müsait olduğu için yine sizlerle birlikte olmak istedim. Hem daha pratik hem de daha geniş kitlelere ulaşmak için kendime bir de Twitter hesabı açtım. Beni takip etmeye oradan da devam edebilirsiniz.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...